Суд призначив 3 роки ув’язнення директору лісгоспу, який занизив ціну проданої деревини на півмільйона

Слідство довело вину посадовця у вчиненні корупційного кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Крім трьох років ув’язнення, суд також призначив Лабудяку 8,5 тис грн. штрафу, позбавив права обіймати керівні посади пов’язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в державних підприємствах на 2 роки, та стягнув з колишнього директора держпідприємства збитки на користь держави.

Видання нагадало, що подробиці цієї справи стали відомі у листопаді 2017 року. Хоча тоді слідство озвучило більшу суму збитків — 1 млн грн.

Два роки тому Лабудяк був звільнений, після чого він почав судитися, вимагаючи поновити його на посаді директора лісгоспу. Поки йому не вдалося цього зробити. Наразі ця цивільна справа перебуває в касації.

Від «Наших грошей»: 

Згідно з вироком суду від 15.04.2019, Лабудяк діяв в інтересах ТОВ «Веда Груп» та ТОВ «Санбум».

У 2017 р. відповідно до прайсу ДП «Миргородське лісове господарство» ціни на пиловник хвойний (сосна) діаметром 14-19 см. та довжиною 3,0 – 6,5 м складали: 1256 грн. за 1 куб. 3-го ґатунку та 1457 грн. за 1 куб м 2-го ґатунку. В той же час, лісгосп продав їх «Веда Груп» та «Санбум» за 850-950 грн. за 1 куб м. Таким чином Лабудяк наніс збитків держпідприємству на 425 тис грн.

Свою вину Лабудяк не визнав. Він пояснив, що реалізував деревину фірмам «Санбум» і «Веда Груп» за цінами нижчими, ніж склалися на аукціоні, але вищими за собівартість цієї деревини, тобто його підприємство отримало прибуток. Продукція реалізовувалася не по прямих договорах, а за біржовими угодами. Лабудяк також повідомив, що «Санбум» і «Веда Груп» йому запропонували на біржі. З керівником «Санбум» він не знайомий, а з директором «Веда Груп» зустрічався та знав його.

В той же час, враховуючи покази працівників лісгоспу та інших свідків, а також надані документи, суд визнав Лабудяка винним. Суддя Світлана Андрущенко-Луценко дійшла висновку, що фактично прибуток був отриманий, але не той, який повинен був отримати лісгосп, якби керівник діяв згідно з вимогами діючого на той час законодавства, зокрема здійснив реалізацію продукції за цінами, не нижчими від тих, які були встановлені на аукціоні. Тобто мова йде про упущену вигоду.

Директором дніпровського ТОВ «Веда Груп» є Ігор Осадчий, який разом з Вікторією Осадчою є засновником фірми.

Власниками київського ТОВ «Санбум» є Віра Захаричева та Андрій Кальмуцький, керівник Віталій Пономар.

Admin