Подолання корупції має бути частиною філософії української влади

Корупція давно є одним з показників, який ослаблює Україну. За останні роки країна домоглася незначного прогресу у подоланні цієї хвороби, про що свідчило покращення рейтингу Києва за індексом сприйняття корупції Transparency International. Ще в 2014-му ми були на 142-му місці у світі, а в 2021-му піднялися до 122-го

З початком широкомасштабного вторгнення росії питання корупції в Україні трохи відійшло у тінь і деякий час відносилося до однієї з делікатних тем, оскільки російська пропаганда завжди використовувала будь-що, виправдовуючи власні інтереси, якими би хижацькими чи загарбницькими вони насправді не були. Зокрема, характерними кремлівськими наративами завжди були гіперболізація корупції в Україні або просування тез про неефективність антикорупційних інституцій, створених за підтримки західних союзників та за участі українського громадянського суспільства.

На другому році війни з росією українська влада повернулася до посилення антикорупційної політики, свідоцтвом чого стала ціла низка відставок топ посадовців, які так чи інакше були пов’язані з корупційними скандалами. У профільному експертному середовищі позитивно оцінюють подібні кроки влади, якими вона піднімає рівень довіри суспільства, та разом з тим висловлюють побоювання, що ці кроки можуть не мати системний характер.

Партнери України, що надають нам необхідну фінансову допомогу, підтримують технікою та зброєю задля досягнення перемоги у війні з росією, вважають побудову правової держави і боротьбу з корупцією - основними реформами, що має здійснити Київ. На кону стоїть також питання про те, якою економікою стане Україна після війни, чи буде країна комфортною для інвестицій, привабливою для талановитих людей, що прагнуть працювати на процвітання держави.

Звісно є добрим знаком те, що навіть в умовах війни українська влада і антикорупційна система не боїться переслідувати «імена топів», тим самим тестуючи національну судову систему на незалежність, неупередженість і фаховість. При цьому слід наголосити, що ці процеси не повинні відбуватися ситуативно, вибірково чи під кон’юнктуру моменту. Подолання корупції в країні має бути частиною філософії влади, щоб Україна перемогла не тільки у війні з російською навалою та звільнила окуповані території, ба більше, щоб Україна виграла поствоєнний мир.

Едуард Єфіменко,

Голова Комітету по боротьбі з корупцією

Admin