Відділки Нацполіції у регіонах України працюватимуть як місця обігріву. Люди також можуть звернутися до поліцейських у разі потреби або повідомити про злочини чи наслідки російських ударів

Голова Національної поліції Ігор Клименко заявив, що всі підрозділи поліції обладнані генераторами та готові приймати громадян, зокрема у разі необхідності для обігріву.

«Всі правоохоронні структури та рятувальники готувалися до такої ситуації. Люди мають знати: правоохоронці поряд. Ми організували засоби зв'язку поліцейських на всій території держави. Громадяни, якщо відчуватимуть небезпеку, мають звернутися до поліції», — наголосив він.

Читайте також: Без світла та води залишилось 80% Києва — Кличко
Загалом понад 1200 відділень поліції по всій території України працюють у повному режимі.

Клименко також розповів, що кількість автомобільних патрулів збільшили вдвічі. Також додатково працюватимуть 3 000 патрулів піших по всіх регіонах держави.

«Я закликаю громадян, які не мають зв'язку, виходити на вулиці та звертатися до поліцейських із повідомленнями про злочини внаслідок бомбардувань, злочини, які можуть бути скоєні чи скоєні у темряві», — зазначив Клименко.

Глава Нацполіції також закликав громадян використовувати світлоповертаючі елементи, флікери, ліхтарі, щоб водії могли бачити пішоходів у темряві.

Президент Володимир Зеленський 22 листопада заявив, що по всій Україні готують Пункти незламності.

На спеціальному сайті є мапа пунктів по всій країні, яка регулярно оновлюватиметься. Зеленський додав, що на сайті та у всіх пунктах можна буде дізнатися, де знаходиться найближча працююча заправка, банківське відділення, аптека та магазин.

«Мінував» мости у стані алкогольного сп’яніння – жителю Попільнянського району повідомлено про підозру

За процесуального керівництва Житомирської окружної прокуратури повідомлено про підозру жителю Попільнянського району у завідомо неправдивому повідомленні про підготовку вибуху, який загрожує загибеллю людей та іншими тяжкими наслідками (ч. 1 ст. 259 КК України).
Слідством встановлено, що кримінальне правопорушення скоїв 36-річний житель Попільнянського району.
Так, 22.10.2021, близько п’ятої години ранку, під час відпочинку із своїми знайомими на березі річки Тетерів, будучи у стані алкогольного сп’яніння, зателефонував зі свого мобільного телефону до поліції та повідомив про замінування мосту.
Правоохоронцями та спецслужбами невідкладно проведено перевірку трьох мостів у Житомирі та жодних вибухових пристроїв не виявлено.
Натомість того ж дня, завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам працівниками Управління СБ України в області та поліції особу встановлено, затримано у порядку ст. 208 КПК України та повідомлено про підозру у скоєнні злочину.
Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу.
Досудове розслідування, за процесуального керівництва Житомирської окружної прокуратури, проводить Житомирське райуправління поліції.
Санкцією зазначеної статті передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до шести років.
 
Прокуратура Житомирщини

Госоператор ТЭС компания «Центрэнерго» подписала договор на поставку угля из России на 250 млн гривен с ООО «Нефть Форс»

Об этом сообщает издание 368.media со ссылкой на источник в Министерстве энергетики и угольной промышленности.

«Закупки провели в связи с невозможностью некоторых контрагентов обеспечивать поставки угля, согласно оговоренным объемам, что вызвало необходимость в диверсификации источников поставки. Еще в апреле на собрании акционеров управляющие «Центрэнерго» разрешили заключить контракты на определенную сумму», – пишет СМИ.

Но и.о. гендиректора предприятия Владимир Потапенко ввел в заблуждение наблюдательный совет, пишут журналисты. Он разорвал контракты со старыми поставщиками, т.к. их якобы невозможно выполнить. После этого Потапенко обратился к ФГИУ с письмом, что для соблюдение объемов закупки нужно выбрать новых поставщиков. Таким образом, путем нехитрых манипуляций бюджет «Центрэнерго» перераспределили в пользу нужных компаний.

В июле подписали несколько договоров на общую сумму 2,08 млрд гривен. Самый крупный подряд в 1,2 млрд гривен получила компания из группы бизнесмена Рината Ахметова «Д.Трейдинг». Государственным структурам в лице ГП «Шахта им. Сургая» и ГП «Госугольпостав» достались контракты на 500 и 130 млн гривен соответственно. Однако самой интересной представляется сделка с ООО «Нафта Форс» на 250 млн гривен.

СМИ напоминает, что «Центрэнерго» закупает у украинской фирмы уголь, импортируемый из России. Но в реальности же его добывают на территориях так называемых ЛДНР, маскируя под сырье из Кемеровской области РФ с баз ООО «ГОФ Прокопьевская». Кроме того, этот же уголь отправляли и из Беларуси.

«Данная фирма зарегистрирована в Борисполе Киевской области с уставным фондом всего в 1 тысячу гривен. Основатель – киевлянин Павел Алексеенко. На него также зарегистрирована компания «Марио групп» с уставным капиталом в 100 гривен, которая занимается торговлей топливом. Ей принадлежит, в частности, сеть АЗС по Киеву и Киевской области. Некоторые из них числятся только под номерами. Другие – под брендом ANP, который на топливном рынке причисляют к группе АЗС Коломойского и Боголюбова», – добавляют журналисты.

Ранее сообщалось, что угольная отрасль получила нового «смотрящего» от олигарха Игоря Коломойского – в конце июня Виталий Кропачев потерял статус неофициального куратора государственного энергетического сектора. Его место занял другой донецкий бизнесмен – Виталий Беляков.

 

 

 

Полтавська окружна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно депутата і начальника управління Полтавської міської ради за внесення до офіційного документа завідомо неправдивих відомостей, за попередньою змовою групою осіб, а також вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 368 КК України) 

За даними слідства, обвинувачені вимагали і одержали від громадянина 5 тис дол США за погодження дозвільних документів. За ці кошти вони обіцяли дозволити архітектурну зміну нежитлового приміщення та розміщення літнього майданчика у центрі Полтави.

Їх було викрито у вересні 2021 року.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося відділом поліції № 1 Полтавського райуправління поліції Головного управління Нацполіції в Полтавській області, оперативний супровід – Управлінням Служби безпеки України в області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За матеріалами Полтавської обласної прокуратури