Вигівський: поліцейські Києва цілодобово фіксують воєнні злочини рф та працюють заради повернення громадян до мирних днів

«Під час війни поліцейські продовжують працювати в посиленому режимі, забезпечуючи 24/7 правопорядок в країні», - зазначив Іван Вигівський, керівник Головного Управління Національної поліції у місті Києві

Допомога громадянам, забезпечення діяльності блокпостів, проведення евакуації, перевірка документів та транспортних засобів, проведення розшуку та слідчої роботи щодо диверсантів, протидія злочинності та попередження мародерства, розслідування воєнних злочинів – на таких  напрямках діяльності у період воєнного стану сумлінно та самовіддано працює поліція столиці та всі інші поліцейські підрозділи країни.

З початку повномасштабної війни рф проти України до поліції Києва надійшли тисячі звернень та заяв, на які цілодобово реагують оператори, консультують громадян.

В столиці діють посилені заходи безпеки, які дають можливість поліцейським ефективно виявляти ворожих агентів та симпатиків країни-агресора. Вже затримана достатня кількість осіб, причетних до диверсійної діяльності, розпочаті кримінальні провадження за колабораціонізм.

Як наголосив начальник поліції Києва, особливий акцент поліцейської роботи – виявлення тих, хто вирішив зазіхнути на чуже майно. Зареєстровано багато майнових злочинів. Притягуються до кримінальної відповідальності підозрювані у крадіжках, грабежах та розбоях в умовах воєнного стану, що передбачає покарання від 5 до 15 років ув’язнення.

Вимоги воєнного часу диктують забезпечення правопорядку, в тому числі, на блокпостах, де поліцейські  в день і в ніч виконують свої обов’язки.

Після звільнення населених пунктів Київщини від окупантів основний тягар діяльності в цих місцевостях лежить саме на поліцейських і рятувальниках. Пріоритетні завдання поліції – документування злочинів російських військових, розмінування територій, ексгумація тіл вбитих та закатованих армійцями рф мирних громадян, фіксація руйнувань внаслідок військових дій.

За інформацією очільника столичного Главку, поліцейські Києва документують воєнні  злочини у визволеному Гостомелі, якому Президентом України присвоєно звання місто-герой, і який одним з перших зазнав значних обстрілів та руйнувань.

«Станом на 14 квітня поточного року поліцейськими Києва оглянуто 628 приміщень на території міста Гостомеля, це і житлові, і нежитлові будівлі. У рамках кримінального провадження за частиною другою статті 438 Кримінального кодексу України  - порушення законів та звичаїв війни правоохоронці продовжують документувати загибель мирних мешканців міста, виявляють місця захоронення тіл, проводять необхідні слідчі дії. Щоденно силами столичних вибухотехніків  вилучаються ворожі боєприпаси, які російські військові залишили у лісопаркових зонах, дворах будинків, та просто на вулицях міста, наразі їх число становить 266. Серед боєкомплектів є багато невикористаних та нерозірваних, тож триває робота з метою їх безпечного знищення»,- доповів Вигівський.

Правоохоронці записують свідчення мешканців щодо можливих злодіянь та фактів агресії відносно мирних громадян. Всі зібрані матеріали долучатимуться до кримінальних проваджень.

 «Цілодобово поліцейські Києва працюють на місцях бойових дій, аби зафіксувати кожен воєнний злочин рф та допомогти місту повернутись до мирних днів», - зауважив керівник столичної поліції.

Голова Комітету по боротьбі з корупцією

Едуард Єфіменко

Admin