На Буковині звільнили чиновницю за звинувачення бійця АТО у вбивстві дітей на Донбасі

У Заставнівській районній державній адміністрації Чернівецької області звільнили чиновницю служби у справах дітей Яніну Сметанюк після скандалу із її коментарем у Facebook

Про це повідомив в.о. голови Заставнівської РДА Василь Молдован у коментарі “Молодому буковинцю”.

За його інформацією, дисциплінарна комісія на своєму засіданні 8 січня ухвалила рішення про звільнення Яніни Сметанюк з роботи у Заставській РДА. Також цю інформацію підтвердила сама Яніна Сметанюк.

“Молодий буковинець” нагадує, що чиновниця під час дискусії з бійцем АТО Володимиром Леошком написала йому коментар: “Ага, напевно, ображена на те, що такий як ти вбивав дітей на Донбасі”.

Свою поведінку чиновниця пояснила тим, що свій коментар адресувала бійцю АТО Володимиру Леошку після того, як користувачі соцмережі влаштували цькування дітей, які нібито знищили різдвяний вертеп і декор біля ялинки у Заставні. “Почалося все з того, що на Facebook вийшла публікація про те, що у Заставні вандали побили шопку. Пізніше заступник голови написав допис про те, що в нього є підозра, що цей злочин зробили конкретні люди. Він розмістив фотографію, на якій зображені троє підлітків. Люди починають коментувати: “Виродки!”, “Варвари!”, “Руки їм повиривати!”, – розповіла Яніна Сметанюк.

Вона переконує, що у своїх коментарях закликала людей не висловлюватись так жорстоко щодо дітей, вину яких не доведено остаточно. “На це користувачі соцмережі відреагували коментарями з образами у мій бік. Я ж пояснювала людям: Ісус, коли його розіп’яли на хресті, це пробачив людям, а ви за ту ляльку так клянете й обвинувачуєте дітей”, – повідомила чиновниця. Після цього, за словами Сметанюк, їй написав учасник АТО Володимир Леошко.

“Він почав мене ображати. Написав, що йому соромно, що я п’яненька за кермом їхала. Хоча це не доведено. Їхав мій чоловік, а я просто пересіла. Тоді я і відписала йому, що, мовляв, мені соромно, що такі як ти, убивали дітей на Донбасі”, – повідомила посадовиця.

На запитання журналіста “Молодого буковинця” про те, чи вважає Яніна Сметанюк коректними такі висловлювання у бік бійців АТО, вона відповіла: “Ні”, зауваживши, що шкодує за свої слова. “Звісно, це було некоректним. Тут нема що говорити… Мені прикро, що це сталося. Так, я висловилась некоректно”, – додала вона.

За словами співробітниці РДА, після цього скандалу її зацькували у соцмережах, а місцеві мешканці продовжують її обливати брудом і погрожувати. “Мені страшно від цього дуже. Я шкодую. Я не знаю, як я це можу зараз виправити. І я дуже сподіваюся, що серед цих людей, учасників АТО, є такі, що зрозуміють… Я не мала на увазі якийсь сепаратизм“, – сказала Яніна Сметанюк і додала, що вона вже попросила вибачення у Володимира Леошка за свої слова.

Admin